Szkole Koło Sportowe

zawody_sportowe

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Łodzi jest placówką, w której młodzież może realizować swoje zainteresowania z zakresu szeroko pojętej rekreacji ruchowej i sportu dzięki bogatej ofercie zajęć zaproponowanej przez nauczycieli i wychowawców ośrodka.

zawody sportowe

Zajęcia prowadzone są na obiektach szkolnych i pozaszkolnych przez wykwalifikowaną kadrę posiadającą kierunkowe specjalizacje.

Na terenie placówki znajduje się trawiaste boisko do piłki nożnej, zewnętrzne boisko do koszykówki, sala gimnastyczna o wymiarach 25m / 13m wraz z dodatkowym pomieszczeniem wyposażonym w przyrządy do ćwiczeń fizycznych.

Ponadto w internacie znajdują się wielofunkcyjne atlasy do ćwiczeń oraz profesjonalna sala fitness.

W oparciu o posiadaną bazę sportową została przygotowana bogata oferta zajęć sportowych szkolnych i pozalekcyjnych dostosowanych do indywidualnych możliwości ucznia. Zajęcia te dają gwarancję pełnego rozwoju psychofizycznego młodzieży i realizacji ich zainteresowań z zakresu kultury fizycznej.