Internat

W Internacie staramy się zapewnić naszym wychowankom bezpieczeństwo oraz stworzyć ciepłą i życzliwą atmosferę sprzyjającą nauce oraz ogólnemu rozwojowi wychowanków.

Cały czas staramy się poprawiać estetykę pomieszczeń internackich. Malujemy oraz wyposażyliśmy sypialnie w nowe sprzęty. Również nowe sprzęty znalazły się w świetlicy, gabinecie kosmetyczno – fryzjerskim oraz w sali terapeutycznej. Ogromne zasługi w podnoszeniu estetyki internatu mają niewątpliwie wychowawcy, którzy wiele prac wykonali wspólnie z młodzieżą.

Kawiarenka internetowa, bilard, Kuchcik

W internacie działa „Kawiarenka internetowa” Odbywają się dyskoteki, turnieje tenisa stołowego i bilardowy.
Wychowawcy organizują także wyjścia do kina.

Młodzież chętnie bierze udział w zajęciach gastronomicznych w „Kuchciku” oraz zajęciach usamodzielniających.

Prężnie działa Samorząd inicjujący szereg imprez i konkursów.

Siłownia i sala aerobiku

Ciekawe zajęcia odbywają się też w sali aerobiku, gdzie młodzież ma możliwość ćwiczyć sylwetkę na dobrym i różnorodnym sprzęcie.

Są również zajęcia z tańca sportowego. Wychowankowie płci męskiej oblegają przez cały rok siłownię.

Współpraca z europejskim studium kosmetyczno- fryzjerskim

Nasza młodzież bierze udział w  zajęciach:

• kosmetycznych
    peeling twarzy, maseczki odżywcze,porady specjalistyczne
  • fryzjerskich
    strzyżenie, czesanie, modelowanie

Szkolny Klub Europejski

Jest on kontynuacją programu„Słyszę Cię Europo”, upowszechniającego wiedzę o Unii Europejskiej. Powstał dzięki Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Pomocy „Słyszę Serce”, Wydziałowi Edukacji i środkom własnym oraz sponsorom.

Zaznajamia on młodzież z ideami integracji europejskiej, a także podnosi świadomość społeczną naszych podopiecznych.

W ramach Szkolnego Klubu Europejskiego odbywają się wycieczki krajoznawczo-turystyczne. Młodzież poznaje Polskę.