Goście ze Stanów Zjednoczonych

W czwartek 3 października 2019 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszym Ośrodku rodzinę Pennington wraz ze swoim synem Joelem, który jest osobą głuchą, ze Stanów Zjednoczonych. Nasi goście w ciągu roku chcą zwiedzić jak najwięcej Ośrodków i szkół, specjalizujących się w nauczaniu osób głuchych w całej Europie i dowiedzieć się jak w poszczególnych państwach wygląda edukacja głuchej młodzieży. Rodzice Joela bardzo dużo mówili o tym jak edukacja wygląda u nich, w USA. Mieliśmy możliwość nauczyć się kilku znaków migowych w języku angielskim, ale też sami uczyliśmy naszych gości 😊 Oprócz tego rodzina z przyjemnością spróbowała pierogów robionych przez naszych kucharzy. W tajemnicy powiedzieli nam, że nigdy nie jedli lepszych. 😊 Po naszym Ośrodku gości oprowadzała Pani Patrycja i Pani Marta oraz Pani Anna Tylki.
Była to bardzo miła i pouczająca wizyta, której celem była integracja osób głuchych w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

Kasztany

Rozpoczęliśmy akcję zbierania kasztanów. Osiem osób przez niecałą godzinę spod czterech drzew zebrało 62,5 kg kasztanów. Potrzebujemy zebrać najmniej 200 kg. Jeżeli chcesz nam pomóc zbieraj kasztany na świeżym powietrzu i przynieś je do nas do internatu.

Wycieczka rowerowa

23 września 2019 roku udaliśmy się na wycieczkę rowerową w poszukiwaniu jesieni. Znaleźliśmy casha w parku Podolskim (geocaching). Korzystaliśmy z tężni solankowych. Po przejechaniu 6 km zakończyliśmy rundę rowerową.